• 0312 750 0588
  • destek@flaminyo.com

Web Sitesi Tasarımı Neden Önemlidir ?

Web Sitesi Tasarımı Neden Önemlidir ?

Web sitesinden beklentilerinizin ne olduğunu belirlemelisiniz. Eğer işletme için web tasarımı yaptıracakanız; İşletmenizin iş sektöründe ne hizmetunuğunu belirlemelisiniz. Bu adımdan sonra ise işletmenin hedefleri göz önünde bulundurulmalıdır. İşletmenin ulaşmak istediği hedef kitleinin kimler olduğunu belirlemelidir. İnternet sitenizin içinde bulunmasını istediğiniz ürün, hizmet vb. kategorilerinin neler olacağını listelemelidir. Yine bir internet sitesinin tasarım aşamalarında belirlenmesi gereken konulardan bir diğeri ise web sitesinin kod yapısının ne olacağıdır. Çünkü her kod yapısının farklı özellikleri olduğu gibi avantajları da bulunmaktadır. 

İnternet sitesi tasarım aşamalarından bir diğeri ise tasarım sürecleridir. Kurumsal  kimlik  istiyorsanız  uygun bir biçimde, kurumsal bütünlüğü sağlayan  tasarım  gerekmektedir. 

İnternet sitesi tasarım aşamalarından biride uygulama aşamasıdır. İnternet sitenizde olacak metinlerin ve görsellerin dikkat çekici ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. 

Web tasarım aşamasında yapılacak olan bir diğer aşama ise, kalitenin her hafta,ay,yıl gibi aralıklarda test edilmelidir. İçerikleri eklendikten sonra web sitenizin kod standartlarının uluslararası olup olmadığına bakılmalıdır. 

Bir diğer adım ise genel seo optimizasyon adımıdır. Bu adım ise arama motorlarında üst  sıralarda olmanızı sağlamaktadır.