• 0312 750 0588
 • destek@flaminyo.com

Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

Aşağıda web site kullanımına ilişkin sözleşme yer almaktadır. Kullanıcı ve Flaminyo bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır.

1. Taraflar

Huzur Mahallesi 1130 Sk. Çankaya / Ankara adresinde mukim Flaminyo  (iş bu protokolde kısaca "Flaminyo" olarak anılacaktır) ile diğer tarafta web sitesinin kullanım hakkını satın alacak olan şahıs veya şirket (bundan böyle Kullanıcı olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir.

2. Sözleşmenin Konusu

 • Flaminyo hazır web paketinin 1 yıllık kullanım hakkının (yalnızca Flaminyo sunucularında kullanılmak üzere) satın alınması için Flaminyo ile Kullanıcı arasında yapılmış sözleşmedir.
 • Satın alma formunda belirtilen e-posta adresi, tebligat adresi olarak kabul edilir.
 • Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir.

Bu sözleşme, Web Sitesi'nin satın alınması ve kullanılması sırasında Flaminyo ile Kullanıcı arasındaki ilişkiyi düzenler.

3. Sözleşmenin Süresi

Bu sözleşme, Kullanıcının Flaminyo sitesi üzerinden Satın Alma formunu doldurup onaylaması ile başlar ve Kullanıcının seçtiği alan adının altında Web Sitesi'nin kurulumunun yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır ve 1 yıl boyunca devam eder. 1 yıl sonunda kullanıcı Web Sitesi'ni bilgikurumsal.com adresinde bulunan Müşteri Paneli üzerinden Kredi Kartı ile yenilemişse veya Flaminyo hesabına Web Sitesi tutarını yatırılarak Flaminyo 'a mail veya ödeme bildirim formu ile bilgi verilmişse sözleşme yenilenmiş sayılır.

4. Ücret ve Ödemeler

Sözleşmeye konu olan ilgili web sitesinin satış fiyatı ücreti satın alma formunun bulunduğu ilgili sayfada belirtilmiştir. Satın alınma tarihinden itibaren 5 yıl minimum fiyat garantisi vardır. Satın alma esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve Kullanıcının bu ücreti kredi kartı veya banka havalesi ile ödemesi sonucu 1 gün içerisinde Web Sitesi aktif edilir ve bunun sonrasında Kullanıcıdan sözleşmenin kapsadığı yıl için ilave bir ücret talep edilmez. Ücret, yıllık ödenmesi gereken alan adı, hosting, web sitesi, site içerik yönetim panelinin Flaminyo  sunucuları üzerinde bir yıllık kullanım hakkını kapsayan ücrettir.

İptal Prosedürü

Kullanıcı web sitesi siparişinin iptalini destek@flaminyo.com adresinden talep edebilir. Eğer Kullanıcı'nın farklı bir firmadan alınmış domaini mevcutsa sipariş iptal edilir. Domain de Flaminyo aracılığı ile tescil edilmişse sipariş iptali işlemi yapılmaz. Tahsis edilen alan adı ücreti düşülerek kısmi iade gerçekleştirilir. Satın alınan ve tekrar satışı olmayan google adwords, facebook reklam, içerik yerleştirme hizmeti, logo tasarım hizmeti iptal ve iade edilmez.

5. Hizmet

 • Flaminyo tarafından kullanıcıya sunulan hosting alanına belirtilen 1(adet) domain dns tanımlaması yapılır. Bu domain adının değiştirilmesi istenemez, bu alan bir başkasına satılamaz, kiralanamaz. Bir başkasının kullanımına sunulamaz.
 • Kullanıcı Web Sitesi hizmeti alırken, Flaminyo sunucularındaki hosting sistemini, programları aynen kabul etmiş sayılır.
 • Ek hizmet alınmayan web sitesine veri girişi (bilgi, fotoğraf, ürün vb.) girişi Kullanıcı tarafından yapılır.
 • Web sitesi tasarımında Kullanıcı, Flaminyo 'nun ücretsiz sunduğu temalardan birini seçerek kullanır. Tüm tasarım ve tema düzenlemeleri Kullanıcı tarafından yapılır.
 • Flaminyo kullanıcılara hafta içi mesai saatleri içinde telefonla ve haftanın yedi günü e-posta ile teknik destek (soruların cevaplanması şeklinde) verir.
 • Uluslararası domain tescillerinde, http://www.onlinenic.com,  http://www.realtimeregister.com veya http://natro.com adresindeki şartlar ve kurallar geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır.
 • Kullanıcı'ya tahsis edilen web alanı ve trafik limitlerinin aşılması durumunda ekstra alan, trafik veya özel sunucu belirlenen ücret karşılığında tahsis edilir.
 • Satın alınan ek hizmetler, 24 ile 72 saat arasında Kullanıcı'ya teslim edilir. Elzem veya yapımı uzun sürecek ek hizmetler kullanıcıya bilgilendirmek koşulu ile  bu süre dışında tutulabilir.

6. Tarafların Hak ve Sorumlulukları

 • Kullanıcı, Web Sitesi'ni sözleşme süresi boyunca kullanma hakkına sahip olur. Web Sitesi'ni üçüncü şahıslara veya kuruluşlara devredemez, kiralayamaz ve satamaz.
 • Kullanıcı, Web Sitesi'nde telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlanamaz. Kullanıcı, Web Sitesi içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. Kullanıcı, oluşturduğu içeriğin T.C. yasalarına aykırı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. İçeriğin aykırılığından doğabilecek aksaklıklarda Flaminyo hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.
 • Flaminyo Kullanıcının hizmetine sunduğu Web Sitesi'nin sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruretler dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder.
 • Kullanıcı, Web Sitesi'ne yönelik talep ettiği taktirde Flaminyo talebi değerlendirerek yerine getirip getirmeyeceğine kendisi karar verir.
 • Web Sitesi sadece Flaminyo'nun belirlediği sunucularda yayınlanır. Kullanıcı istediği başka bir sunucuda Web Sitesi'nin yayınlanmasını talep edemez. Flaminyo , Kullanıcıya yönetim Paneli şifreleri dışında ayrıca bir ftp şifresi ve ftp alanı tahsis etmez.
 • Flaminyo , sözleşme süresince Kullanıcı sitesinin teknik zaruretler ve mücbir sebepler dışında her zaman ulaşılabilirliğini garanti eder.
 • Kullanıcı, Flaminyo . web paketlerini kullanarak yaptığı yayınların içerisinde porno içerikli resim, yazı, video vb. barındıramaz. Kullanıcı tarafından barındırıldığını görmesi durumunda sorgu ve sualsiz bilgi vermeden yayın kapatabilir. Hizmet iptali gerçekleştirebilir ve herhangi bir ücret iadesi yapmaz.
 • Kullanıcı, Web Sitesi'ın en altında Flaminyo'nun telif vb. haklarını hatırlatıcı yazı ya da logonun bulunmasını ve bu yazıya Flaminyo web sayfasına bağlantı verilmesini kabul eder. Telif yazısı ek hizmet alınarak kaldırılabilir.
 • Flaminyo , Web Sitesi ile ilgili değişiklikleri, gelişmeleri, yeni hizmet ve ürünleri hakkında açıklayıcı bilgileri Yönetim Panelleri aracılığıyla yapabilir.
 • Kullanıcı, Flaminyo 'nin  sunduğu e-posta sunucudan ve hesaplarından kötü amaçlı ve spam mail gönderemez. Her mail adresi 250 MB olarak sınırlıdır. Aşılması veya ulaşılması durumunda ek ücret ödenecektir.
 • Flaminyo , Kullanıcı'nın mail hesaplarını kötü amaçlı kullandığını ve spam mail gönderdiğini belirlemesi durumunda e-posta hizmetini süresiz olarak kesme hakkına sahiptir. 1.500 adedin üzerinde açılacak mail hesapları özel sözleşme ile verilir.
 • Flaminyo , yüksek anlık trafiği olan, sistem kaynaklarını aşırı tüketen, saldırı alan web sitelerinin hizmetini durdurma hakkına sahiptir.
 • Kullanıcı, Web sitesi üzerinde audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılamaz, mp3 ve video dosyaları yüklenmesini talep edemez.
 • Kullanıcı, Web sitesi üzerinde zararlı kod yayınlayamaz.

Mücbir Sebepler

Doğal afetler, yangın, terör, sosyal patlamalar (büyük çaplı isyan çıkması, genel grev vb.), hastalık, tutukluluk, mevzuat tarafından getirilen yasaklamalar, büyük ekonomik krizler, iflas, donanımsal arızalar, Türk Telekom, diğer servis sağlayıcılar ve domain kayıt firmasından kaynaklanan teknik sorunlardır.

7. Sözleşmenin Feshi

Kullanıcı, kullanım süresi sonunda web sitesi hizmetini almak istemediği takdirde Web Sitesi'ni yenilemez ve sözleşme feshedilmiş sayılır. Kullanıcının Web Sitesi'ni sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti halinde Flaminyo sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Sözleşmenin feshi halinde önceki dönemlere ait ödemeler Kullanıcıya iade edilmeyecektir. Flaminyo , web sitesinin yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin bitimine 1 ay kala Kullanıcıyı bilgilendirir. Ayrıca Flaminyo e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hizmetin süresinin uzaması ile ilgili hatırlatma maili gönderir. Hatırlatma mailinin teknik aksaklıklar nedeniyle Kullanıcı'ya ulaşmamış olmasından dolayı Kullanıcı, Flaminyo .'dan hiç bir maddi (tazminat, zarar tazmini vb.) talepte bulunamaz. Ödemesi yapılmadığı için yenilenmeyen hizmetlere ait alan adlarının düşmesi durumunda Kullanıcı, Flaminyo 'den hiç bir maddi (tazminat, zarar tazmini vb.) talepte bulunamaz.

8. Ceza

Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Ankara mahkeme ve icra dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler.

İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır. İş bu sözleşmede TTK'ları uygulanmaktadır.

Flaminyo Software Bu sayfa 3185 kere görüntülendi.